Śledź mnie

Psychodietetyk

Psychodietetyk różni się od dietetyka przede wszystkim podejściem do pracy. W założeniu dietetyka uczy o tym jak jeść w odpowiedzi na przeróżne stany zdrowia i choroby, a część psychodietetyczna pozwala znaleźć sposoby na to jak tą wiedzę wprowadzić w życie.

Osoby, które zaczynają stosować diety redukcyjne, bardzo często zaczynają nieustannie myśleć o jedzeniu, a kiedy przerywają dietę zwykle jedzą więcej niż kiedykolwiek. Dodatkowo często napotykają na swojej drodze niezliczone trudności, takie jak niepowodzenia w walce z głodem i zachciankami, uleganie kuszącym potrawom, nieustanne poddawanie się myślom o jedzeniu co w konsekwencji prowadzi do efektu jo-jo lub depresji związanej z podejmowaniem kolejnych nieudanych prób.

żólty fotel

Okazuje się, że dla większości osób nadwaga czy otyłość to tylko wierzchołek góry lodowej. Pod nim kryją się najczęściej: niska samoocena, obniżony nastrój czy kłopoty w radzeniu sobie z emocjami. Dlatego tak ważne jest, aby uświadomić sobie, że odchudzanie, to nie restrykcyjna dieta, lecz głęboka zmiana stylu życia oraz – a może przede wszystkim – zmiana myślenia i zachowania.

Pamiętaj! Nie ma gotowych rozwiązań – każdy ma inne potrzeby, inny system wartości, inne cele, inne problemy do rozwiązania, różne ograniczenia.

Ważna jest dla mnie Twoja wiedza na temat własnych możliwości, zasobów, czy ewentualnych ograniczeń oraz moja znajomość psychologii jedzenia. Przy takiej współpracy mamy gwarancję, że wszelkie wskazówki i dalsze działania będą indywidualnie dopasowane do Twoich potrzeb i wcześniejszych doświadczeń. Moim zadaniem jest nauczyć Cię samodzielności w dokonywaniu wyborów żywieniowych, w radzeniu sobie z barierami, które do tej pory utrudniały Ci realizację Twoich założeń.

Nie dostaniesz sztywnych zasad dietetycznych, rozpisanych jadłospisów, które działają tylko do czasu gdy pojawią się pierwsze trudności. Skutecznie naprowadzę Cię na właściwą drogę, tak aby udało Ci się osiągnąć wymarzony cel. Pokażę Ci metody, dzięki którym zyskasz poczucie kontroli nad swoim sposobem żywienia. Stworzymy wspólnie Twój zdrowy sposób odżywiania się – nie na chwilę lecz na całe życie!

Powody konsultacji:

 • Dieta nie pomaga?

  Próbujesz kolejnych diet i nie osiągasz lub nie utrzymujesz zadawalających efektów?

 • Złe nawyki?

  Męczą Cię nieprawidłowe nawyki żywieniowe, takie jak podjadanie, zajadanie stresu czy nudy.

 • Zaburzenia odżywiania?

  Cierpisz na kompulsywne objadanie (BED), anoreksję lub bulimię.

 • Choroba?

  Zdiagnozowano u Ciebie chorobę tarczycy, insulinooporność lub masz nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych.

 • Tryb życia?

  Ze względu na tryb życia lub pracy nie potrafisz wprowadzić i utrzymać prawidłowego sposobu odżywiania.

 • Nadmiar informacji?

  Czujesz zagubienie w dostępnych informacjach, gdy jedni odradzają, a inni wymieniają korzystne właściwości.